میخوای هک و امنیت رو یاد بگیری؟

در اینکه هک و امنیت دنیای جذابیه هیچ شکی نیست و خارج از جذابیتش. بازار کار خوبی ام داره! ولی متاسفانه خیلی از افراد که علاقه مند به این حوزه هستن. با غیر اصولی شروع کردن. مسیر خودشون رو به تباهی میکشونن و درنهایت یا خروجی خوبی رو نمیگیرن یا از راه به در میشن و اتفاقای بدی براشون میوفته! و تمام اینها بخاطر ندیدن اموزش اصولی و نداشتن یک مربی خوب در کنارشونه که بتونه درکنار اینکه دید یک نفوذگر رو بهش ارائه میده. فرهنگ درست زیستن نسبت به مواردی که یاد گرفته رو هم بهش اموزش بده !

آموزش هارو چطور ببینم؟

خیلی ها در اول کار صرفا دنبال آموزش دیدن هستند و فکر میکنند که بعد از دیدن یک دوره 100 ساعته میتونن هکر بشن ! اما قبل از هرچیز شما باید این رو بدونید که در مسیرتون. دیدن آموزش با کیفیت و تجربی خوب که بهتون دید درستی رو ارائه بده یک طرف قضیه اس و اینکه یک مربی خوب هم بالا سرتون باشه و صادقانه بهتون کمک کنه هم یک طرف قضیه. اما یک مورد مهم هم وجود داره که اون رو کسی به شما نمیگه (: 

موارد مهمی که قبل از شروع هک و امنیت باید بدونیم

زمان نیاز هست

خارج از آموزش دیدن. شما نیاز به گذر زمان و ارتباط گیری با افراد متخصص تر و مطالعه بیشتر دارید تا بتونید به مرور پخته تر بشید و اونجاست که مشخص میشه ایا واقعا توانایی این رو دارید که وارد بازار کار بشید یا خیر

همه چیز پول و اخاذی نیست

اگه هدفتون از یادگیری هک و امنیت اینه که فقط میخواهید دوست و یا همسر یا... رو هک کنید و یا شنیدید که هک و امنیت پول خوبی توشه و علاقه ای به این مسیر ندارید. باید بگم که این نقشه راه هیچ وقت به دردتون نمیخوره !

استمرار و انضباط

نظم خروجی چیزی به نام انضباط هست و اگه شما در مسیر یادگیری تون نظم و استمرار درست نداشته باشید و یک روز گرم بشید و بخونید و روزی که حال نداشتید ول کنید باید بگم که مسیر رسیدن به موفقیت علمی و کاری تون خیلی سخته !

تغییر ندادن نقشه

سعی کنید از یک منتور و رودمپ تبعیت کنید و از این نقشه راه به اون نقشه راه نپرید و وسطای کار اگه میبینید فلانی داره برنامه نویسی وب کار میکنه و به درامدش زود رسیده. سرد نشید و به هدفتون ایمان داشته باشید!

کار های لایعنی!

ارزشمند ترین چیز وقت شماست. یادتون باشه که بعد از رسیدن به یک خروجی قابل قبول و دیدن یک سری اموزش ها. وقتتون رو تو گروه های تلگرامی و کانال های دیسکورد با بحثای بیهوده هدر ندید و سعی کنید وقتتون رو مفید بگذرونید 

یادگیری زبان

دونستن زبان انگلیسی پیشرفت شمارو چند برابر میکنه. اگر قبل از شروع این نقشه راه زبان انگلیسی بلدید باید بهتون تبریک بگم. و اگر زبانتون قوی نیست. در مسیر یادگیری این نقشه راه. یواش یواش اون رو تقویت کنید. چون منابع فارسی تا یک جایی به دادتون میرسه (: تو سطوح بالاتر برای پیشرفت بهتر باید زبانتون هم خوب باشه

پراکنده کار نکردن

تمام شاخه های هک و امنیت جذابیت خاص خودشو داره و شما بعد از یادگرفتن مباحث پایه باید یک حوزه رو انتخاب کنید و در اون متخصص بشید و نباید پراکنده کار کنید و از این حوزه به اون حوزه بپرید. چون در نهایت چیزی جز اتلاف وقت عایدتون نمیشه !

حالا وقتشه که نقشه راه رو بهتون نشون بدیم اما....

یادتون باشه که این نقشه راهی که در مرحله بعد میبینید یک مکمل ویدیویی هم داره که شما برای درک بهتر مفاهیم و شروع بهتر باید اون ویدیو رو ببینید. چون همه چیز رو نمیشه در یک صفحه گنجوند و خوند مطالب متنی زیاد هم میتونه خارج از حوصله شما باشه پس حتما سرفرصت اون ویدیو رو ببینید

دیدن این ویدیو مهمه چون....